تبلیغات
مقالات - تحقیق ستاره ها
تا اطلاع ثانوی غیرفعال است.

لینکستان

برای تبادل لینک، سایت شما باید حداقل رنک 1 در گوگل داشته باشد.
» Rap-musikal
آپلود سنتر بزرگ فارسی آپ
last-night
خرید کارت شارژ
ابزار برای وب
وطن فوتو
.:: fungozar ::.
اطلاعاتی از کره ها
 

آمار

:: تعداد مطالب :
:: تعداد نویسندگان :
:: آخرین بروز رسانی :
:: بازدید امروز :
:: بازدید دیروز :
:: بازدید این ماه :
:: بازدید ماه قبل :
:: بازدید کل :
:: آخرین بازدید :
 

امكانات

 

نظرسنجی

شما از چه کره ای خوشتان می آید؟


 

 

تحقیق ستاره ها

موضوع: مطالب نویسنده:سجاد مظلومی تاریخ:پنجشنبه 5 خرداد 1390

ستاره ها، توپ هایی از گاز هستند كه با گداخت و سوزش كه یك واكنش هسته ای درون ستاره ای نیست، انرژی آزاد می كنند. ستاره های با اندازه و قدرت بازتابش فراوانی وجود دارند. این ستاره ها از فوق داغ(ستاره های آبی - سفید و بیش از 20000 درجه ی كلوین) تا قرمز خنك(3000 درجه ی كلوین) متغیرند. خورشید ما یك ستاره ی متوسط زرد است كه به سمت صیف های سرد و اندازه ی كوچك پیش می رود. نظریه ی كنونی اعتقاد دارد كه ستاره ها در سحابی ها كه گاز های بین ستاره ای هستند بوجود آیند. این فرآیند امرزه نیز در حال وقوع است. مثال این پدیده، سحابی شكارچی(در شمشیر صورت فلكی شكارچی یا اوریون) است . ستاره نیز می برند. ستاره های قدیمی تر شامل غول های قرمز و ابر غول ها هستند. صورت های فلكی ارتباطات ظاهری بین ستاره ها و كهكشان ها از دیدگاه زمین هستند. در حقیقت.  این اجسام از یكدیگر بسیار دور هستند. ستاره هایی كه صورت های فلكی را می سازند همگی درون كهكشان راه شیری خودمان هستند. كهكشان ها می توانند بسیار دورتر از این باشند. به خاطر فاصله شان، آن ها با چشم غیر مسلح به صورت نقاط نورانی دیده می شوند.

صورت های فلكی برای مردمان بسیار مهم بودند. صورت های فلكی به آن ها اجازه می دهد كه هنگام شب، جهت و موقعیت خود را در بیابان و دریا پیدا كنند. تغییرات سالانه صورت های فلكی هم هنگامی كه بهار و تابستان فرا می رسد. برای كشاورزان امروزی قابل تشخیص هستند. این پدیده از دیدن طلوع هر روزه ی خورشید صحیح تر است.

یك گروه ویژه صورت های فلكی، منطقه البروج نامیده می شوند. صور فلكی البروج در نواری موازی با مدار زمین یا مدار خورشید قرار دارند. مدار خورشیدی نواری بین بلندترین نقطه ی خورشید(تابستان) و كوچكترین نقطه ی خورشید(زمستان) می كنند . به نظر می رسد كه آن ها در آسمان ثابت شده اند.

همانطور كه زمین به دور خورشید می گردد. خورشید بین زمین و هر صورت فلكی منطقه البروج قرار می گیرد. از آنجا كه زمین همیشه و در یك جهت در حال چرخش به دور خورشید است، خورشید در یك زمان خاص از سال روبروی هر یك از صورت های منطقه البروج قرار می گیرد. این بدین معنی است كه اگر شما صورت های فلكی را از هم تشخیص بدهید. می توانید بگویید چه زمان از سال است. این پدیده مانند تقویم عمل می كند.

این تقویم آسمانی و صور فلكی البروج كه ما امروز آنرا تعیین كردیم، اولین بار در حدود 2500سال قبل توسط ستاره شناساان بابلی به كار گرفته شد. بابل فرهنگ خاورمیانه ای است كه با اكتشافات خود در علوم و نجوم شناخته شده است. بابلی ها از صورفلكی منطقه البروج برای پیش بینی زمان بهار استفاده می كردند.

این امر به آن ها اجازه می داد كه بگویند چه زمانی وقت كاشت یا برداشت محصول است و یا تغییرات آب و هوایی را نفهمند.

مردم باستان كه صورت های فلكی را مطالعه می كنند را نجوم می گفتند. امروزه منجمین دانشمندان دروغین هستند كه سعی در پیش گوی آینده با استفاده از علایم منطقه البروج دارند. ستاره شناسی، مطالعه ی منشا جركت و رفتار ستاره ها و تمام اجزا هستی است. ستاره شناسی علمی بر اساس مشاهدات مكرر ستاره ها است كه بطور صحیح حركات و رفتار آن ها را پیش بینی می كنند. بعضی مردم ستاره شناسی را با نجوم با ستاره شناسی اشتباه می گیرند. هیچ شاهدی وجود ندارد كه پیش بینی های نجومی درست باشد. امروزه، ما از صورفلكی برای كمك تعیین موقعیت بخش های مختلف هستی استفاده می كنیم . ستاره شناسان كره ی آسمانی را به 88 صورت فلكی تقسیم كرده اند.
برچسب ها: